Jaki powinien być idealny rower dla naszej pociechy?

Wszystko zależy od wzrostu oraz rozwoju naszego malucha. Najczęściej  polecanym wyborem jest tz. Rowerek biegowy i na ten temat postaram się skupić w tym tekście. Rower biegowy jest doskonałym narzędziem służącym do nauki równowagi. Dobrze dobrany rower skraca czas nauki praktycznie do minimum.

  • Lekki! Tak to podstawa, nam też się ciężko jeździ na ciężkich i topornych rowerach. Jako rodzic dodam również, że na samym początku naszych rodzinnych wycieczek to ja musiałem nosić rower od syna:) więc musi być lekko dla dziecka oraz taty lub mamy.
  • Odpowiednio dobrany do wzrostu. Większość producentów podaje tabele rozmiarów +/- na jaki wzrost jest przeznaczony. Jeśli nie jesteśmy pewni, zawsze warto udać się do sklepu rowerowego gdzie profesjonaliści i pasjonaci doradza nam w wyborze takiego roweru.
  • Nie z marketu! Ten punkt pisze jako osoba, która pracuje już ponad 5 lat w branży rowerowej. Nie i jeszcze raz nie. Dlaczego? Problemy z naprawą, problemy z gwarancją, rowery są bardzo ciężkie, bardzo słabo wykonanie. 
Scoot Roxter Walker
Scoot Roxter Walker

Jest wiele marek rowerowych, więc porównajmy firmy i ich produkty. Na porównanie weźmy rower biegowy Woom, Frog, Trek oraz Scoot

tabela test rower biegowy

Wnioski są jednoznaczne. Pod względem wagi wygrywa Woom. Moim zdaniem brak hamulca u topowych producentów jest dyskwalifikujący. Robiąc to zestawienie, natknąłem się na dziwny problem, producenci nie podają wagi swoich rowerów, lub po prostu brakuje w ofercie rowerów biegowych. Z ciekawości zerknąłem na stronę czołowego polskiego producenta Krossa. Rowerek biegowy 6 kg….

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu gdzie dostępne są rowery marki Woom oraz Rascal