Woom NOW

Unikalny w swoim przeznaczeniu i wyjątkowy w wykonaniu, woom NOW jest najlepszym rowerem dla młodych osób, które dojeżdżają do szkoły lub na treningi. Przewożenie ciężkiego plecaka do szkoły lub sprzętu na mecz z rowerem woom NOW staje się bezproblemowe. Po prostu zapakuj i jedź!

woom NOW

To znacznie więcej niż tylko rower z bagażnikiem, woom NOW został zaprojektowany od podstaw – specjalnie skupiony na ułatwieniu dzieciom przewożenia większych ładunków. Chociaż to pozornie prosta koncepcja, firma woom włożył lata badań za swoim projektem – i to wyraźnie widać. Od unikalnej konstrukcji ramy do dwóch różnych rozmiarów kół, przeanalizujemy wszystkie unikalne cechy NOW i jak wypadły podczas testu.

cena: wysokość siodełka waga:
woom NOW 4 3 899zł 566 mm – 718 mm 10,5 kg
woom NOW 5 4 149zł 670 mm – 872 mm 11,8 kg
woom NOW 6 4 399zł 760 mm – 965 mm 12,6 kg

Specyfikacja (wszystkie modele):

Przerzutki:  8 biegów
Manetki: Microshift Grip
Rama: Aluminium
Hamulce: Hydrauliczne hamulce tarczowe

Co lubimy w woom NOW:

 • Projekt i koncepcja działa niesamowicie. Unikalne cechy bagażnika i roweru sprawiają, że przewożenie ładunków jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze dla dzieci w porównaniu z używaniem standardowego tylnego bagażnika rowerowego lub plecaka.
 • Mniejsze i niższe przednie koło pomaga utrzymać stabilność roweru podczas przewożenia ciężkich ładunków.
 • Rower jest w pełni wyposażony w bagażnik, błotniki, oświetlenie, torbę na ramę i podpórkę.
 • Unikalna konstrukcja bagażnika jest łatwa do załadowania, łatwa do złożenia i nie wpływa znacząco na prowadzenie roweru jak w przypadku bagażnika tylnego.
 • Konstrukcja bagażnika ogranicza rozmiar przedmiotów, które można na niego załadować, aby zapobiec potencjalnemu zakłóceniu kierownicy roweru podczas jazdy.
 • Pełne błotniki zapobiegają rozpryskiwaniu się wody i błota.
 • Przednie i tylne światła zasilane przez dynamo w piaście znacznie zwiększają widoczność.
 • Światła są bardzo łatwe w użyciu! Nie trzeba ich ładować, włączają się automatycznie, gdy dziecko zaczyna pedałować, a nawet mają tryb czuwania, który pozostaje włączony, gdy dzieci zatrzymują się na światłach lub po prostu jadą.
 • Siatkowa torba na ramę z magnetycznym zamknięciem ułatwia przenoszenie przedmiotów zbyt małych, by załadować je na bagażnik

Co musisz wiedzieć, zanim kupisz NOW:

 • Różne rozmiary kół oznaczają, że będziesz musiał mieć pod ręką dwa rozmiary dętek na wypadek nieodwracalnego przebicia (NOW jest dostarczany z oponami odpornymi na przebicie)
 • Manetka Microshift w rowerze nie jest najłatwiejsza w użyciu w porównaniu z innymi manetkami z wyższej półki, ale w razie potrzeby można ją łatwo wymienić.
 • Przedni bagażnik zasłania widok na przednią oponę. Trzeba się do tego przyzwyczaić.
 • Stelaż jest zdejmowany, ale nie ma powodu, by go zdejmować (łatwo się składa, gdy nie jest używany)
 • Stelaż jest przeznaczony do przewożenia torby pełnej przedmiotów (dużych lub małych). Nie jest przeznaczony do przenoszenia stosu luźnych przedmiotów (małe przedmioty zmieszczą się w dołączonej siatkowej torbie na ramie)
 • Modele NOW są nieco wyższe od oryginalnej linii woom i są o kilka kilogramów cięższe (ze względu na stelaż, błotniki, piastę dynamo itp.)

Recenzja roweru woom NOW

Rower dostajemy w bardzo ładnym kartonie, sam rower jest dobrze zabezpieczony na czas  transportu. Dokręcamy kierownice, pedały, oraz bagażnik, dokonujemy jeszcze drobnych regulacji i rower jest gotowy do jazdy. Chociaż ten rower woom nie jest najszybszy ani najbardziej zwinny, nie do tego został zaprojektowany. NOW został zaprojektowany, aby pomóc młodym rowerzystom w przewożeniu ciężkich ładunków – i robi to fenomenalnie.

woom now 6

Dzięki NOW nie musisz już wahać się ani martwić o to, czy Twoje dziecko przewiezie na rowerze ciężki lub nieporęczny ładunek (pomyśl o w pełni załadowanym plecaku, grubym płaszczu zimowym lub torbie sportowej). Unikalna konstrukcja NOW sprawia, że jest to łatwiejsze, bezpieczniejsze i znacznie przyjemniejsze.

woom NOW

Nawet jeśli nie przewozisz sprzętu, NOW jest nadal fenomenalnym rowerem do dojazdów do pracy. Dołączone do roweru NOW pełnowymiarowe błotniki pomagają utrzymać dzieci i ich ubrania w suchości, a piasta z dynamem sprawia, że przednie i tylne światła są dobrze oświetlone, zapewniając widoczność.

Dlaczego woom NOW? O co chodzi?

Jeśli nigdy nie byłeś świadkiem, jak dziecko ładuje tradycyjny tylny bagażnik rowerowy za pomocą linki bungee (lub sam byłeś takim dzieckiem!), może być trudno dostrzec cel istnienia NOW. Począwszy od zerwanych linek bungee, poprzez nierówne ładunki zsuwające się z bagażnika, a skończywszy na jeździe zygzakiem (zwłaszcza po wybojach!), przewożenie ładunku na rowerze jest dla dziecka o wiele trudniejsze, niż wiele osób zdaje sobie sprawę.

Czy dzieci mogą to zrobić? Oczywiście. Czy robią to od lat? Absolutnie. Czy wszystkie dzieci potrzebują woom NOW? Nie. Ale woom NOW to rower transportowy dla tych dzieci, które regularnie wiozą plecaki, sprzęt lub inne przedmioty ze swoim rowerem po utwardzonych nawierzchniach.

woom NOW

Dlaczego nie użyć po prostu większego plecaka?

Dla przeciętnego dziecka jeżdżącego do szkoły plecak zazwyczaj sprawdza się doskonale. Jednak w przypadku dzieci jeżdżących na dłuższych dystansach lub noszących dodatkowe przedmioty, plecaki mogą szybko stać się problematyczne. W cieplejszych miesiącach dzieci często chcą zabrać do szkoły piłki do piłki nożnej lub dodatkowe butelki z wodą, oprócz lunchu i niezbędnych książek. W zimie piłki sportowe zamieniają się w zimowe kurtki, rękawiczki i czapki, które walczą o miejsce w plecaku. Gdy rośnie plecak dziecka, rośnie też jego tendencja do przesuwania się na plecach podczas jazdy, co może prowadzić do nadwyrężenia (i spocenia!) pleców oraz niestabilnej jazdy.

Dla jakiego typu rowerzystów najlepszy jest woom NOW?

Zasadniczo każda rodzina, która regularnie jeździ na rowerze po mieście, może skorzystać z NOW.

Dzieci, które najbardziej skorzystałyby z NOW:

 • Dojeżdżanie do szkoły z plecakiem, mniejszym instrumentem muzycznym lub innymi nieporęcznymi przedmiotami
 • Docieranie na zajęcia sportowe z niezbędnym sprzętem (zamkniętym w torbie)
 • Dochodzące do szkoły o wczesnych lub późnych, gdzie może być ciemno w drodze do szkoły lub nawet w drodze do domu w miesiącach zimowych.

Dla jakiego typu kolarza woom NOW NIE jest najlepszy?

Podczas gdy woom NOW jest fenomenalny, z pewnością nie jest dla każdego. Dla niektórych dzieci lepszym rozwiązaniem mogą być oryginalne rowery woom wraz z tylnym bagażnikiem (patrz porównanie poniżej).

Dzieci, dla których NOW może nie być najlepszym wyborem:

 • Dzieci, które potrzebują jednego roweru wielozadaniowego, który może być używany zarówno na podstawowych ścieżkach gruntowych, jak i na utwardzonych nawierzchniach.
 • Rowerzyści miejscy, którzy nie muszą przewozić na rowerze żadnego ładunku ani jeździć w warunkach słabego oświetlenia.

woom NOW vs. woom Original + woom akcesoria

Dlaczego nie kupić po prostu oryginalnego roweru woom wraz z bagażnikiem i błotnikami woom? Porównanie przedstawiono w tabeli poniżej:

woom 5
woom NOW 5 + błotniki + nóżka + bagażnik + oświetlenie + torba
cena 4149 3410
Bagażnik do przewożenia ciężkich przedmiotów
Błotniki
Torba na ramę
Łatwe w użyciu pasy
Piasta dynamo do zasilania świateł
Obciążenie ma minimalny wpływ na prowadzenie.

Główne różnice sprowadzają się do łatwości, z jaką można przymocować ładunek do roweru, oraz dynamo, które zasila światła (nie trzeba ich nigdy ładować). Główny problem z tradycyjnymi tylnymi bagażnikami tak naprawdę sprowadza się do linek bungee i nauki prawidłowego zabezpieczania ładunków. Linki bungee są po prostu trudne w użyciu dla małych dzieci. Woom NOW eliminuje potrzebę stosowania linek dzięki łatwej w użyciu, regulowanej długości nylonowej taśmy z klamrą.

Jaki rozmiar dziecka pasuje na woom NOW?

NOW występuje w trzech różnych rozmiarach – 20″, 24″ i 26″. Wszystkie rowery mają rozmiar według tylnego koła. Przednie koła we wszystkich trzech rozmiarach są mniejsze niż tylne, ale nie ma to wpływu na ogólny rozmiar rowerów. W porównaniu do oryginalnej linii woom, zakresy siodełka NOW są nieco inne i mają tendencję do bycia nieco wyższymi na minimalnej lub maksymalnej wysokości siodełka. Jeśli potrzebujesz pomocy w zrozumieniu, który rozmiar jest najlepszy dla Twojego dziecka, sprawdź naszą tabelę.

Wysokość siodełka
woom NOW 4 566 mm – 718 mm
woom 4 560mm – 710 mm
woom NOW 5 670 mm – 872 mm
woom 5 670 mm – 820 mm
woom NOW 6 760 mm – 965 mm
woom 6 750 mm – 950 mm