Coraz popularniejsze hasło: lekkie rowery dla dzieci, to wykorzystanie niszy na rynku rowerowym. Duże firmy rowerowe posiadają bardzo bogatą ofertę rowerów, która jest skierowana głównie do dorosłych. Przez lata rowery dziecięce były traktowane jako pewien dodatek, rowerki dla dzieci były ciężkie i słabo wykonane. Dlatego stosunkowe nowe marki na rynku wykorzystały to, dzisiaj topowe marki dziecięce to woom, rascal bike, frog i early rider.

Czy warto kupić lekki rower dla dziecka?

  • Lekki rower to większa przyjemność z jazdy. Dzieci, które dopiero zaczynają swoją rowerową przygodę, szybciej uczą się jazdy na rowerze.
  • Dzieciaki mają większą kontrole nad rowerem, są w stanie go dźwignąć, przesunąć.
  • Lżejszy rower pozwala na pokonanie dłuższych tras.
  • Wysoka jakość części oraz akcesoriów.
  • Dopracowana geometria oraz specjalnie zaprojektowane części z myślą o najmłodszych

rowery lekkiev

Tabela pokazuje tylko kilku różnych producentów. Bardzo łatwo samemu znaleźć i porównać te informacje. Do czego gorąco zachęcamy!

Moim zdaniem niska masa jest bardzo ważna w nauce jazdy na rowerze i dla dzieci w wieku 3-8 lat, a nawet starszych. Te dzieciaki mają znacznie mniej sił, a dłuższe, bardziej intensywne wycieczki rowerowe to dla nich naprawdę ogromny wysiłek. Pracując w branży rowerowej, ciągle widzimy dzieci na tanich rowerach z popularnych marketów. Bardzo często rodzice nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że ich dziecko porusza się pojazdem, który jest ciężki i naprawdę toporny. Dopiero mając porównanie, rodzicom zapala się przysłowiowa “żarówka”. Dla większości sklepów i sprzedawców jest to obojętnie czy sprzedaje rowerki za 500 zł czy 1000zł liczy się zarobek. Dlatego na naszej stronie znajdą Państwo rowery dobre jakościowo, które testowaliśmy na własnych dzieciach (wiem jak to brzmi…) i które gorąco możemy polecić. Aktualnie w ofercie posiadamy rowery firmy woom, frog oraz rascal bike.