woom 3 przerzutka

Leki rower dla dzieci! Woom 3 AUTOMAGIC

Programowalne ekspresy do kawy zaparzają dzbanek kawy zaraz po przebudzeniu. Światła aktywowane ruchem włączają się tylko wtedy, gdy są potrzebne. Robot odkurzający usunie Twoje okruchy. Co oni mają ze sobą wspólnego? Oba ułatwiają pracę, ponieważ nie wymagają pracy ręcznej. Nie musisz rozumieć mechaniki, która za nimi stoi, aby docenić, jak bardzo poprawiają one Twoje codzienne życie.

Firma woom konkuruje na rynku rowerów dla dzieciaków z firmami: Frog, Rascal bikes, KuBikes czy Early Rider, jest to naprawdę doborowe towarzystwo gdzie najmniejszy detal, ma ogromne znaczenie. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ jest to pierwszy (o ile wiem) rower na kołach 16”, który posiada przerzutkę. Co więcej, działa ona automatycznie w zależności od prędkości jazy. 

Niektóre z najlepszych komponentów projektowych dodają pożądaną funkcjonalność bez komplikowania rzeczy. Woom 3 AUTOMAGIC pozwala na to, co najlepsze z obu światów: uzyskanie dwóch różnych prędkości i szerszego zakresu przełożeń, ale (dzięki automatycznej zmianie biegów) bez dodatkowej frustracji, z którą muszą sobie radzić młodzi jeźdźcy. Twoje dziecko intuicyjnie poczuje magię woom 3 AUTOMAGIC, ponieważ biegi zmieniają się automatycznie.

woom 3

Działanie

Gdy rowerzysta osiągnie prędkość około 11 km/h, przekładnia w piaście automatycznie przełącza się na wyższy bieg. Mali rowerzyści nie muszą się martwić o skomplikowaną zmianę biegów, a zamiast tego mogą się skupić na czerpaniu radości z jazdy. A wszystko to dzięki mechanizmowi odśrodkowemu ukrytemu w przekładni, który automatycznie zmienia bieg z pierwszego na drugi, gdy rower osiągnie prędkość 11 km/h. Kiedy dziecko zwalnia do prędkości nieco poniżej 11 km/h, mechanizm przełącza się z powrotem na pierwszy bieg. Dzięki temu mali rowerzyści mają zawsze idealny opór podczas pedałowania.

Przekładnie są umieszczone i uszczelnione wewnątrz piasty tylnego koła, co oznacza, że są chronione przed deszczem, śniegiem, brudem i innymi siłami zewnętrznymi. Bez przerzutek i linek zębatych nie ma elementów, które z czasem ulegają przesunięciu i wymagają częstej regulacji. Oznacza to, że przekładnia jest niezawodna i nie wymaga dużej konserwacji. Łańcuch nadal musi być regularnie czyszczony i smarowany – jak w każdym rowerze. Jednak specjalna, górna osłona łańcucha woom ORIGINAL 3 AUTOMAGIC sprawia, że serwisowanie łańcucha od spodu jest wyjątkowo łatwe, ponieważ nie trzeba w tym celu zdejmować osłony.