rower dla dzieci frog 44
 

Lekki rower dla 4 latka

Jaki powinien być rower dla naszego dziecka?! Lekki! Jedną z najważniejszych cech rowerów dla dzieci to waga, lekki rower jest łatwiejszy do nauki jazdy. Lekkim rowerem możemy przejechać dalej i szybciej. Jeśli zależy nam na wadze, to zapomnijmy o kijkach oraz kółkach bocznych. Dzieciaki bez tych akcesoriów bardzo szybko są w stanie nauczyć się jeździć i montaż tego wszystkiego spowoduje tylko wzrost wagi. Rower dla 4 latka musi też się podobać! Dzieci dużo chętniej sięgają do roweru, kiedy same miały jakiś wpływ na to jaki kolor/ model wybiorą. 


Rower 16 cali

Przeciętny 4 latek ma ok 100 cm wzrostu. Jest to oczywiście uśrednione, zawsze będą dzieci, które są wyższe lub niższe. Na taki wzrost idealnie nadaje się rower 16”, nie ma sensu kupowania rowerów większych – “na zapas” bo nasze pociechy będą się na nich  źle czuć. 

 

Każda większa firma posiada rowery dla najmłodszych. Więc czym się różnią? Wagą! Jakością wykonania! 

  • Kross model Mini 3.0 waga 10,5 kg
  • Trek model Precaliber 16 waga 8,54 kg
  • Romet model Tom 16 waga 10 kg
  • Woom 3 waga 5,4 kg
  • Rascal 16 waga 5,6 kg
  • Frog 44 waga 6,39 kg
rower woom 3
 

Rowery Woom charakteryzują się wyprostowaną pozycją w trakcie jazdy, mają świetne kolory i bardzo niską wagą.
Model Woom 3 to idealny rower od ok 100cm wzrostu. Waga to tylko 5,4 kg. Liczne dodatki, które oferuje producent, (błotniki, bagażnik itp.) świetnie pasują do roweru. Jakość wszystkich komponentów jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. 

frog 44
 

Rower frog 44 jest interesującą propozycją dla dzieci, które będą poruszać się po bardziej agresywnym terenie. Niska waga, sportowa pozycja sprawiają, że rower jest bardzo pewny w prowadzeniu. Rower ten ma dużo niżej położone siodełko (w porównaniu do roweru woom 3), dlatego nadaje się dla osób, które jeszcze tych 100 cm wzrostu nie mają. 

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu w Zabrzu, gdzie istnieje możliwość przymierzenia się do rowerów.