rower woom 2

Rower woom 2 

Lekki rower dla dziecka to pomysł firmy woom. Pomysł zrodził się z potrzeby, na rynku istnieje wiele firm rowerowych, ale nikt w swoim portfolio nie posiadał lekkiego roweru dla dzieci. Rowery dziecięce największych producentów to nigdy nie był najważniejszy target poszczególnych firm. Rowery miały być stosunkowo tanie i wytrzymać kilka sezonów bez awarii. Dlatego rower woom 2 jest zrobiony z najlepszych materiałów i z dbałością o szczegóły. Rowery te do najtańszych nie należą, ale wiadomo, że za jakość trzeba zapłacić. 

dla dziecka woom 2

Waga woom 2

Dlaczego łatwiej nauczyć się jeździć na rowerze woom 2 w porównaniu do innych producentów? Bo rower jest lekki! Woom 2 waży tylko 5 kg i jest to świetny wynik w porównaniu do konkurencji. Dzieci dużo chętniej sięgają do roweru gdy potrafią zapanować nad rowerem. Przykładowo musimy przenieść rower przez krawężnik, w takim wypadku rower lekki będzie miał przewagę, bo dziecko samo sobie da radę. Z drugiej strony mamy rower z kółkami bocznymi, który jest ciężki i rower musi przenieść dorosły. To tylko przykład, ale dużo łatwiej jeździ się na rowerze lekkim niż ciężkim. Zawodowi kolarze skupiają bardzo dużo swojej uwagi na odchudzaniu roweru. To właśnie waga daje efekt przewagi. 

rowery woom 2

Komponenty

Woom 2 to rower o bardzo prostej konstrukcji, gdzie niewiele elementów jest narażone na usterki. To właśnie ta prostota zapewnia przewagę w wadze roweru. Zacznijmy od dołu gdzie mamy 2 opony bardzo dobrej jakości firmy Schwalbe. Opony zapewniają bardzo dobrą przyczepność na trasie w parku lub lesie. Są bardzo wąskie dzięki czemu, opory toczenia też są mniejsze. Opony w rowerze woom 2 są założone na 2 kołach również bardzo dobrej jakości. Łożyska maszynowe zapewniają minimalne opory toczenia i łatwość naprawy. Na kołach znajdują się szprychy dzięki czemu, możemy wyprostować koło w razie usterki. (Szprychy i łożyska maszynowe w kołach dla dzieci to nie jest standard) Prosty napęd 1 rzędowy i specjalnie dobrana wielkość zębatek ułatwiają jazdę naszym dzieciom. Hamulce to bardzo prosta konstrukcja, a zarazem lekka. Wszystkie elementy są łatwo dostępne w większości sklepów rowerowych. Ich regulacja jest bardzo prosta i sporo osób powinna sobie z taką czynnością poradzić. Kierownica i mostek są dobrane tak, aby łatwo można nimi regulować. Kierownice można przysunąć lub odsunąć od dziecka, oczywiście wszystko zależy od długość rąk naszej pociechy. 

rower woom 2 kierownica

Akcesoria do roweru woom 2

Dedykowane akcesoria do roweru woom 2 to np. bidon, który montuje się od spodu roweru. Jest to jeden z niewielu rowerów 14” gdzie można zamontować koszyk bidonu. Sam bidon jest wykonany ze stali nierdzewnej, która zapewnia, że zapachy nie przesiąkną przez nasz bidon. Kolejnym elementem jest stopka, która przydaje się gdy chcemy postawić rower. Ten element jest czasami niedoceniany. Dzieci mają frajde gdy mogą postawić rower oraz przy okazji uczą się dbać o swój rower, poobijany sprzęt nie wygląda dobrze. Bardzo przydatnym gadżetem jest dzwonek, który jest dostępny w 2 wersjach złotej oraz czarnej. Głośny, łatwy w montażu i stabilny. Na tym elemencie nie warto oszczędzać, bo idealnie pasuje do rowerów woom, które posiadają cieńszą kierownicę w porównaniu do standardowych rowerów. (dzwonek za 5 zł ma inną średnicę obejmy i nie pasuje)

stopka do roweru woom

Lekki rower dla 3 latka

Woom 2 jest rowerem dla dzieci, które posiadają ok 90 cm wzrostu. Dzieci, które posiadają ok 2,5 roku mogą samodzielnie jeździć na tym rowerze. Rower powinien wystarczyć do 5 roku życia. Wiadomo, że każde dziecko jest inne i te liczby to tylko przybliżenia. Jeśli nasze dziecko ma 4 lata, ale jest stosunkowo wysokie, jak na swój wiek to można pominąć ten model i zastanowić się na rowerem woom 3. Kolejnym ważnym aspektem jest cena, nie jest to najtańszy rower dla dziecka, ale nie jest też najdroższy. ( droższy jest np. Frog 44 lub Rascal 14) Rowery te bardzo dobrze trzymają swoją cenę i łatwo jest je sprzedać na rynku rowerów używanych. Zresztą, pieniądze nie są najważniejsze grunt, że dzieci będzie chciało jeździć na swoim rowerze. Możemy kupić tańszy rower lub droższy, natomiast czy nauczy się ono jeździć szybko, czy wolno to bardzo dużo zależy właśnie od rodzica oraz roweru.