frog 44

woom czy frog, co wybrać?


Jeśli chcemy odpowiedzieć na pytanie, jaki rower wybrać woom czy frog, będziemy musieli odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Jaki mamy budżet? Gdzie nasze dziecko będzie jeździło na rowerze? Różnica między tymi rowerami jest subtelna, a zarazem bardzo istotna. Różnice między tymi markami omówimy na przykładzie rowerów 16” tz. woom 3 oraz Frog 44

 

rower woom 3

woom 3 

Jest to rower, który został od początku do końca zaprojektowany z myślą o dzieciach. Rower ten idealnie sprawuje się na spacerach rodzinnych. W parkach, na ścieżkach rowerowych sprawuje się znakomicie. Dużym plusem tych rowerów jest waga (5,4kg). Ogranicznik skrętu kierownicy jest czasami bardzo pomocny, szczególnie gdy dochodzi do kraksy. Bardzo dobrej jakości się też chwyty kierownicy oraz hamulce. Szczęki oraz klamki hamulcowe wykonane z bardzo dobrych materiałów i zapewniają bardzo dobre hamowanie. Użyte przez producenta opony Schwalbe są bardzo lekkie i pewnie trzymają rower w zakrętach. Wszelkie akcesoria i dodatki do roweru są świetnie zaprojektowane. Wszystko pasuje do siebie, nic nie zgrzyta i nie przeszkadza. 

rower dla dzieci frog 44

Frog 44

Firma Frog od lat produkuje rowery dla dzieci. Jest to rower do jazdy po nieco trudniejszym terenie, idealnie sprawdza się w lasach lub na pumptracku. Geometria roweru jest przystosowana do bardziej agresywnej jazdy. Waga roweru to tylko 6,39 kg. Ogranicznik skrętu w tym rowerze działa zerojedynkowo i bywa przydatny. Całość podzespołów jest na bardzo wysokim poziomie, hamulce sprawują się bardzo dobrze. Ciekawe akcenty graficzne na ramie bardzo się dzieciom podobają. Opony Kenda sprawują się bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu. Producent w zestawie dostarcza nam naklejki zabezpieczające oraz błotniki. 

 

woom 3

Podsumowanie – woom czy frog?

Frog 44 został stworzony z myślą o dzieciach, które będą poruszały się po trochę trudniejszym terenie. Rower ten idealnie sprawdza gdy nasze dziecko jest z tych bardziej odważnych i chce np zeskoczyć z krawężnika lub zjechać ze stromej górki to jest to bardzo dobry wybór. Kierownica w tym rowerze znajduje się niżej niż w przypadku roweru woom 3. Dzięki czemu w trudniejszym terenie dużo łatwiej zapanować dziecku nad rowerem. 


Woom 3 to rower dla dzieci, które są nieco bardziej spokojne. Jest to idealny rower do jazdy w parku po ścieżkach. Wysoka pozycja jest bardzo komfortowa, niska waga pomaga w dłuższych trasach. Cena też jest nieco niższa w porównaniu do Froga.