Rowery elektryczne dla dzieci – czy warto je kupić?

Rower woom z serii UP - model 6

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił gwałtowny wzrost popularności, a co za tym idzie – liczby rowerów elektrycznych. Do tego stopnia, że rowery te zostały stworzone specjalnie z myślą o dzieciach.

Czym są rowery elektryczne? Dlaczego są tak popularne i jak wybrać rower elektryczny odpowiedni dla swojego dziecka?

Mówiąc najprościej, rowery elektryczne to rowery napędzane silnikami, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia dodatkowej siły napędowej, aby pomóc rowerom zwiększyć prędkość i zasięg jednocześnie, bez konieczności wkładania przez rowerzystę takiego wysiłku, jak w przypadku tradycyjnego roweru.

Praktycznie rzecz biorąc, jazda na rowerze elektrycznym jest skuteczna i efektywna dla dzieci, zwłaszcza jeśli chcą one dotrzymać kroku silniejszym i doświadczonym rowerzystom. Może to być szczególnie przydatne podczas dojazdów do pracy lub rodzinnych wycieczek rowerowych. Rowery elektryczne zapewniają dzieciom doskonałą zabawę, utrzymują je w dobrej kondycji i redukują stres – czyli niemal te same korzyści, które odnoszą dzieci jeżdżące na rowerach tradycyjnych.

Wiedza o tym, czego szukać w rowerze elektrycznym, pomoże Ci znaleźć odpowiedni rower dla Twojego dziecka.

Jednostka napędowa, składająca się z silnika i akumulatora, musi być jak najbardziej kompaktowa i lekka, aby dziecko mogło kontrolować rower w każdej sytuacji. W przypadku szczególnie małych dzieci jest to jeszcze ważniejsze. Dzieci nie mają takiej samej siły nóg jak dorośli. W związku z tym silnik musi być dostrojony z większą czułością, aby reagował na ruchy pedałów. Moc silnika musi być umiarkowana i zrównoważona, aby nie przytłoczyć dziecka i nie zaskoczyć go. Z tego powodu silnik w rowerach elektrycznym woom ma delikatny, dobrze przemyślany moment obrotowy 55 Nm , który jest idealny dla dzieci.

Niezależnie od tego, czy chodzi o długą wycieczkę rowerową, wakacje na rowerze, czy po prostu codzienne użytkowanie, rowery elektryczne otwierają nowe perspektywy i poszerzają zakres aktywności całej rodziny:

Twoje dziecko zdobywa górskie szczyty, a podjazdy stają się nawet źródłem zabawy! Dzieci z zaawansowanymi umiejętnościami mogą na swoim rowerze e-bike’u jeździć także pod górę. Po wjechaniu na górę krajobraz się zmienia, oferując niezapomniane widoki na doliny, jeziora i inne szczyty. Gdy skierujesz rowery z powrotem w dół, liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, na zjazdach najważniejsza jest płynność jazdy i dobra zabawa.

Postępy są szybsze, dzięki czemu w ciągu dnia można mieć jeszcze więcej zabawy. Wyobraź sobie ekscytujące miejsca, które są teraz w zasięgu ręki podczas całodniowych weekendowych przejażdżek?

Wakacje na rowerze polegają na odkrywaniu, przez cały dzień, każdego dnia – bóle spowodowane wysiłkiem na rowerze elektrycznym są niemal niezauważalne.. Twoje dziecko będzie miało okazję poznać nowe miejsca i krajobrazy, w tym inspirujące tereny wysokogórskie.

Czy to w mieście, czy na wsi, rowery elektryczne są rozwiązaniem dla codziennych tras, które są zbyt dalekie lub zbyt strome dla roweru konwencjonalnego. Stanowiąc alternatywę dla korzystania z samochodu, e-rowery są znacznie bardziej ekologicznym, zdrowszym i ekonomicznym sposobem przemieszczania się.

woom UP 6 - rama z baterią

Zobacz rower woom UP 6 – rower elektryczny marki woom – w naszym sklepie

Dla rodziców, którzy jeżdżą na rowerze, nic nie równa się z dzieleniem się z dziećmi miłością do kolarstwa górskiego. Jednak gdy dzieci jeżdżą na zwykłym rowerze, można powiedzieć, że ich możliwości fizyczne mogą być nieco ograniczone – szczególnie, gdy jeździcie po bezdrożach. To właśnie sprawia, że rowery elektryczne są tak doskonałym narzędziem do wyrównywania poziomów sprawności fizycznej w rodzinie, dzięki czemu każda przygoda może być wspólna.

Jedną z głównych zalet rowerów elektrycznych jest ich szybkość – a raczej skrócenie czasu jazdy. Dojazd do miejsca, w którym chcesz jechać z dzieckiem, będzie szybszy.