Akcesoria do roweru dla dzieci – co wybrać? Część 1

 

Przygotowując się na rodzinną wyprawę, warto wybrać akcesoria do roweru dla dzieci. Dziki nim jazda Twojego malucha będzie dla niego bezpieczniejsza, ale i przyjemniejsza. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które można wybrać. Od tych praktycznych jak kask na rower dla dziecka, przez dzwonek, po te luźniejsze, jak elementy dekoracyjne, czy dzwonki wydające różne dźwięki.

 

Akcesoria rowerowe dla dzieci na pewno dają poczucie wyjątkowości, ale też okazują swoje praktyczne cechy. W tym artykule zapoznasz się z tymi najbardziej popularnymi, ale też bardziej niszowymi. Zapraszamy 🙂

 

Oświetlenie rowerowe dla dzieci – zaczynamy bezpiecznie

 

Jasne jest to, że dziecko samo po zmroku nie jeździ, ale czasem zdarza się, że na rodzinnej wycieczce dopadnie Was gorsza pogoda i zrobi się ciemniej. Niekiedy też powroty z dłuższych wypadów kończą się o zmroku, dlatego warto posiadać oświetlenie rowerowe dla dzieci. Zwiększa ono znacznie bezpieczeństwo malucha w dwóch aspektach. Po pierwsze dziecko jest widoczne przez pieszych, kierowców i innych rowerzystów, a po drugie widzi, gdzie jedzie. Teraz zapewne zastanawiasz się jakie oświetlenie rowerowe dla dzieci wybrać? Rynek obfituje w wiele produktów z tej kategorii, ale odpowiedź jest prosta: oświetlenie rowerowe przednie i tylne. Tylko taki zestaw powoduje, że dziecko jest naprawdę dobrze dostrzegalne w ciemniejszych warunkach.

Oświetlenie_rowerowe_dla_dzieci

Dla młodszych dzieci można wybrać oświetlenie rowerowe o bardziej zabawowym charakterze. Chodzi tutaj o takie lampki, które są np. głową krokodyla albo mają jakieś ciekawe kolory. Dla maluchów jest to atrakcyjne, a samo w sobie nadal spełnia podstawową funkcję. W przypadku starszych dzieci można śmiało zdecydować się na klasyczne lampki rowerowe. Wtedy np. 14, czy 16-latek poczuje się bezpieczniej, wracając przed zmierzchem do domu.

 

Kask rowerowy dla dzieci

Kask_rowerowy_dla_dzieci

Kask rowerowy dla dzieci niezbędny element wyposażenia i dziecko nie powinno wyruszać na przejażdżkę bez niego. Na rynku dostępny jest ogromny wybór kształtów, rozmiarów, kolorów, wzorów i motywów do wyboru. Dla młodszych dzieci świetnym wyborem będzie coś zabawnego i żywego. Z kolei starsze wybiorą zapewne bardziej dynamiczne sportowe konstrukcje. Jaki zatem kask rowerowy dla dzieci wybrać? Najlepiej taki, który ma wiele otworów wentylacyjnych. Pomogą one zachować komfortowy przepływ powietrza wokół głowy młodego cyklisty, więc nie będzie się on tak przegrzewał. Dodatkowo ważne jest, by kask posiadał odpowiednie atesty bezpieczeństwa i był lekki. Nasza propozycja to kask woom!

 

Jak dobrać kask rowerowy dla dziecka?

 

Żeby dobrać kask rowerowy dla dziecka, należy dokonać pomiaru jego głowy. Użyj do tego elastycznej miarki (krawiecka nada się idealnie). Przyłóż ją nieco powyżej uszu i upewnij się, że miarka przebiega w linii prostej przez czoło i tył głowy. Jest to największa część głowy, a więc stanowi maksymalny obwód. Najlepiej zmierzyć kilka razy, aby wykluczyć pomyłki.

 

Dzwonek rowerowy dla dziecka

Dzwonek_rowerowy_dla_ dziecka

Dryń, dryń! Dzieci uwielbiają ten dźwięk, i gdy ich dzwonek… dzwoni, to czują, że naprawdę jadą na rowerze. Dla nich jest to zabawa, a dla rodzica inwestycja w bezpieczeństwo. Jaki zatem dzwonek rowerowy dla dziecka wybrać? Dla młodszego może to być ściskana żabka, która głośno skrzeczy lub chromowana trąbka. Uwierz – taki dzwonek na pewno będzie często wykorzystywany 😉 Dla starszego dziecka dzwonek może być już klasyczny. Czyli taki, na który się naciska, a następnie wydawany jest klasyczny dźwięk “ping”. Dobre są także dzwonki, które delikatnie się przekręca. Te z kolei wydają bardziej klasyczne “dzyń, dzyń”. Możesz wybrać dzwonek rowerowy dla dziecka dowolnego rodzaju. Ważne, żeby działał, zapewniał bezpieczeństwo i dawał przyjemność maluchowi.

 

Ochraniacze rowerowe dla dziecka

Ochraniacze_rowerowe_dla_dziecka

Chroń swoje dzieci przed podrapanymi kolanami i bolesnymi siniakami dzięki nakolannikom i ochraniaczom na łokcie. Przydadzą się one na początku nauki, ale też w trakcie wypadów za miasto, gdzie teren jest trudniejszy. Ochraniacze rowerowe dla dziecka nie są niezbędnym akcesorium, ale przydają się, gdy chcesz poprawić ich komfort. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko lubi jeździć na rolkach, deskorolce, czy rowerze, ochraniacze zapewnią mu ochronę w razie upadku. Dobre ochraniacze rowerowe dla dziecka zaprojektowane z myślą o mobilności i bezpieczeństwie. Chodzi o to, by nie krępowały ruchów, ale jednocześnie zapewniały odpowiednie wsparcie w razie wypadku.

 

Rękawiczki rowerowe dla dziecka

 

Zarówno miejskie ścieżki, jak i szlaki o outdoorowym charakterze mogą być bardzo wyboiste i Twoje dziecko może dość łatwo stracić kontrolę nad rowerem. Aby poprawić przyczepność i zapewnić mu lepszą jazdę, należy wybrać rękawiczki rowerowe dla dziecka. Oprócz zapewnienia dodatkowej przyczepności mogą pomóc one zapobiec otarciom i urazom podczas upadku. Upewnij się, że wybrane przez Ciebie rękawiczki rowerowe dla dziecka są wykonane z szybkoschnącego materiału. Sprawi to, że nadmiar wilgoci powstający w trakcie rowerowego wysiłku zostanie odparowany, co zapewni optymalny komfort. Na zimę wybierz model cieplejszy, tak by nie doszło do wychłodzenia delikatnych dłoni dziecka.

 

Torba rowerowy dla dziecka

torba na rower

Torba rowerowy dla dziecka to praktyczne rozwiązanie dla młodych cyklistów. Mogą oni w nim schować swoje zabawki, kurtkę przeciwdeszczową, czy inne przedmioty. Ten produkt świetnie sprawdzi się na rodzinnych wypadach, gdy każdy coś ze sobą bierze. W przypadku rowerów dziecięcych warto wybierać te torby, które montuje się na froncie. Z racji konstrukcji trudno zamontować go z tyłu. Polecamy torbę woom AMIKO

 

Stopka do roweru dziecięcego

Stopka_do_roweru_dziecięcego

To akcesorium jest tak naprawdę dla rodziców 😉 Dziecka nie obchodzi, czy zrzuci rower na ziemię, oprze go o ścianę, czy wykorzysta stopkę. Niestety nasi milusińscy nie zwracają uwagi na takie rzeczy, przez co rodzice ich często upominają, by dbali o swój sprzęt. Dlatego stopka do roweru dziecięcego jest konieczna. Dzięki niej jednoślad nie ulegnie zniszczeniu, gdy jest rzucany na ziemię. Oznacza to, że jako zadbany łatwiej będzie go odsprzedać.

 

Multitool rowerowy

 

Ostatnie akcesorium skierowane jest raczej do rodziców, ale starszym dzieciom też się przyda. Chodzi o multitool rowerowy. Niezależnie od tego, czy chcesz dokręcić trzeszczący koszyk na bidon, podnieść nieco siodełko, zakleić oponę bezdętkową czy naprawić zerwany łańcuch, najlepsze multi narzędzia rowerowe mogą zaoszczędzić Ci wiele frustracji, nie wspominając o wiecznie zawstydzającym telefonie pod tytułem: “czy możesz po mnie przyjechać”. Multitool rowerowy przyda się na rodzinnych wypadach, gdy ktoś z towarzyszy będzie potrzebował pomocy. Ten sprzęt jest lekki i niewielki, więc warto go mieć przy sobie.