rower dla dziecka woom
 

Co zamiast woom?

Rowery dla dzieci woom przyzwyczaiły nas do wysokiej jakości wykonania i unikatowości wizualnej ich produktów. Jednak nie jest to jedyna propozycja dla najmłodszych. Na rynku znajdziemy inne firmy dostarczające rowerki dla dzieci. W tym artykule opowiemy Ci o bardzo ciekawych markach: Frog i Rascal. Charakter tych rowerków jest nieco inny od woom, a jaki dowiesz się niżej.

Rowerek woom – opis konstrukcji

Rama i widelec w rowerku dla dzieci woom wykonane są z lekkiego i wytrzymałego aluminium. Dzięki temu całość jest lekka, a jednocześnie na tyle trwała, by służyć nie tylko jednemu dziecku. Dodatkowym atutem aluminium jest to, że ten metal nie rdzewieje. Oznacza to, że rower dla dzieci woom wyróżnia się żywotnością, sprawdzając się przez kolejne sezony. Wykorzystanie tego materiału ma jeszcze jedną zaletę. Rowery dziecięce muszą wytrzymać wiele, w tym również częste upadki na ziemię, które są normalne w procesie nauki jazdy. Dlatego woom pokrywa ramy odporną na zarysowania powłoką ochronną.

Rowerek woom – opis konstrukcji
 

Co ważne rowery dla dzieci woom posiadają śruby ze stali nierdzewnej lub galwanizowanej, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe i lekkie. Jak widać, ta marka dba nawet o najmniejsze detale, sprawiając, że całość konstrukcji wyróżnia się trwałością. Aluminium jest także zastosowane w kołach. Dzięki temu są lekkie, a dodatkowo uszczelnione łożyska są chronione przed kurzem i wodą. Projektanci woom zdecydowali się na opony rowerowe Schwalbe, dlatego dziecko może lekko jeździć i cieszyć się wręcz wybitną trakcją.

rower dziecięcy woom
 

Rowery dla dzieci woom – jakie są?

Rowery dla dzieci woom są lekkie i łatwe w utrzymaniu równowagi. Ich hamulce rowerowe są czułe, więc dziecko może bezpiecznie i sprawnie się na nich poruszać. Nie da się ukryć, że marka woom jedynym, na czym oszczędza, jest waga. Cały osprzęt i zastosowane materiały są najwyższej jakości, ale projektantom najbardziej zależy na tym, by te rowery dziecięce były jak najlżejsze. O woom mówi się, że są stworzone z myślą o najmłodszych. I tak jest. Lekki rower dla dziecka jest o wiele przyjemniejszy niż ciężka konstrukcja, która utrudnia jazdę.

rower dla dzieci woom
 

Rowery woom są niezwykle trwałe i wytrzymałe, co w dłuższej perspektywie ma duże znaczenie. Możesz swój model przekazać rodzeństwu starszego dziecka, które już z niego wyrośnie albo odsprzedać. Rowery dla dzieci woom przeznaczone są do nauki jazdy, ale też bardziej rekreacyjnych wypadów. U młodszych dzieci nie ma mowy o innej jeździe, ale w przypadku starszych już tak. Dziecko, które woli bardziej aktywne terenowe wypady raczej nie wybierze się na nie na rowerze woom. Tak więc: co zamiast woom? Odpowiadamy niżej 🙂

Rower woom

Rowery dziecięce Rascal Bikes

Rascal Bikes to czeska marka, która weszła z przytupem na rynek rowerów dziecięcych i młodzieżowych. W jej ofercie znajdziemy modele dla dzieci w wieku od 2 do17 lat. Główne atrybuty rowerów dziecięcych Rascal Bikes to niska waga, napęd pasowy, materiały premium i ergonomia dopasowana do ciała dziecka.

Rowery dziecięce Rascal Bikes
 

Na uwagę zasługuje unikalne wykończenie przezroczystym, przyciemnianym lakierem, które pozwala wyróżnić szczegóły i ekskluzywność precyzyjnie wykonanych ram. Rowery dziecięce Rascal Bike mają ramę wykonaną ze szczotkowanego stopu aluminium 6061. Jest to materiał lekki i wytrzymały, więc modele czeskiej marki charakteryzują się długą żywotnością. Dzięki temu można je odsprzedać lub podarować młodszemu dziecku, gdy starsze wyrośnie ze swojego rowerka.

rower dla dziecka rascal bikes
 

Rower biegowy dla dziecka od Rascal Bikes

Rowery dla dzieci Rascal Bikes to m.in. lekkie rowery biegowe. Jest to świetne rozwiązanie na rozpoczęcie przygody z jednośladem. Jest to bardzo ciekawa konstrukcja, gdyż Czesi zastosowali w niej koła rowerowe w dwóch rozmiarach.

Rower biegowy dla dziecka od Rascal Bikes
 

Większe, 14-calowe koło przednie pozwala na wyższą pozycję kierownicy i sprawia, że jazda jest bardziej stabilna. Nie da się ukryć, że taki rower dla dzieci będzie dla nich wygodniejszy i bezpieczniejszy. Dodatkowo dzięki odpowiedniej pozycji łatwiej nauczą się na nim jeździć. Z kolei mniejsze koło rowerowe na tyle ma 12 cali Zapewnia niższą geometrię i poszerza zakres wiekowy użytkowania roweru biegowego zarówno dla naszych najmniejszych dzieci, jak i tych nieco starszych.

Rowery dla dzieci i młodzieży Rascal

Nazwa Rascal Bikes wywodzi się od angielskiego słowa rascal — oznaczającego “łobuza”, a motto czeskiej marki brzmi: “Rowery i rowerki dla prawych łobuzów!”. Ich design, konstrukcja i zastosowany osprzęt pozwalają na inną jazdę niż rowery dziecięce woom. Rascal Bikes lepiej spisze się w terenie lub podczas bardziej dynamicznej jazdy. Nie oznacza to, że kupujesz dziecku rower, żeby na nim Bóg wie jak szalało. Ale jak już chce spróbować, to niech przynajmniej ma konstrukcję, która zniesie trudniejsze warunki i zapewni stabilność oraz niezbędne bezpieczeństwo.

Rowery dla dzieci i młodzieży Rascal
 

Frog czy woom? Rowery dziecięce do innych zadań

O tym, jakie są rowery dziecięce woom już wiesz. Teraz zajmiemy się brytyjską marką Frog. Są to rowery dla dzieci, które podobnie jak Rascal Bikes świetnie sprawdzą się w terenie. Oznacza to, że bez przeszkód wybierzecie się na rodzinną wycieczkę po bezdrożach, ale i na miejskich chodnikach spiszą się bez zarzutu. W przypadku tej marki również znajdziemy rowery biegowe dla dzieci, ale i konstrukcje klasyczne dla dzieci i młodzieży.

Frog czy woom
 

W przypadku rowerków biegowych spotykamy się z lekką ramą rowerową i konstrukcją łatwą w manewrowaniu. Dodatkowo są one zaprojektowane tak, by dziecko zachowało balans. Dzięki temu łatwiej będzie mu nauczyć się jeździć. Rowery dla dzieci Frog Bikes mają osprzęt dostosowany do młodszych rowerzystów, pomagając zdjąć z nich stres związany z nauką jazdy.

Rower Frog – świetna propozycja dla dzieci i młodzieży

Żeby ułatwić obsługę, rower dziecięcy powinien mieć około 40% masy ciała dziecka. Rowery Frog są jednymi z najlżejszych rowerów dziecięcych na rynku. Dzięki temu maluch i starszak nie muszą się z nimi siłować. Jeździ się łatwiej, lepiej można zapanować nad konstrukcją, co w terenie ma duże znaczenie.

Rower Frog
 

Dzieci mają krótsze ręce i nogi, dłonie i stopy oraz węższe biodra i ramiona niż dorośli. W związku z tym rowery dziecięce muszą być specjalnie zaprojektowane do ich anatomii. Wszystkie rowery Frog zostały stworzone zgodnie z tą ideą. Dzięki temu modele brytyjskiej marki zapewniają niższą pozycję jazdu, bo poprawia jej stabilność. Konstrukcja ramy sprawia, że dziecko ma większy zasięg, co oznacza, że wygodniej sięgnie pedałów oraz kierownicy. Ryzyko upadków jest więc ograniczone.

rower dla dzieci frog
 

Projektanci rowerów Frog zadbali także o takie detale jak siodełko. Jest ono skrojone pod dziecko tak, by nie narażało go nie dyskomfort, a jednocześnie zapewniało stabilność jazdy. Wiadomo, że im człowiek młodszy, tym lżejszy. Oznacza to, że siła hamowania musi być dopasowana do wagi dziecka, bo hamulce dla dorosłych mogłyby zbyt gwałtownie działać. Dlatego rowery Frog mają mniejsze klocki z łatwo dostępnymi dźwigniami hamulca. Daje to większą kontrolę nad jazdą i poprawia pewność siebie dziecka na rowerze.

System napędowy roweru dla dzieci Frog

Podobnie jak hamulce również system napędowy roweru dla dzieci musi być do nich dopasowany. Projektanci z Wielkiej Brytanii w tym celu zastosowali przerzutki z krótszym skokiem dźwigni, dobranym do siły dłoni dziecięcych. Jednocześnie zastosowane okablowanie typu ultraslick ułatwia szybką zmianę biegów. Ciekawym rozwiązaniem jest opatentowana korba rowerowa Frog Bikes. Dzięki niej odległość między pedałami jest mniejsza. Pozwala to w pełni wykorzystać siłę wkładaną przez dziecko w pedałowanie i poruszać się z większą płynnością.

rowery frog bikes
 

Co zamiast woom – podsumowanie

Tak więc: jaki rower dla dziecka wybrać? Woom, Rascal Bikes, Frog? Odpowiedź brzmi jak zawsze: to zależy. Jeżeli podoba Ci się stylistyka rowerów dziecięcych woom, a i maluchowi przypadła do gustu, to woom. Te rowerki świetnie spiszą się w mieście i na lżejszych wypadach. Z kolei, gdy chcesz zapewnić dziecku rower do jazdy w terenie, to postaw na Rascal Bikes albo Frog. Fajne w każdej z tych marek jest to, że wszystkie postawiły na to samo: stabilność, wygoda i bezpieczeństwo jazdy. Te konstrukcje są do trochę innych aktywności, ale możesz mieć pewność, że na każdej z nich Twoje dziecko będzie się czuć dobrze i w pełni opanuje techniki jazdy rowerowej.