Zrównoważony rozwój z marką woom – poznaj ważne inicjatywy woom

logo marki woom

Model biznesowy woom głosi, że marka produkuje i sprzedaje ultralekkie rowery dziecięce klasy premium. Każdy rower woom jest zaprojektowany tak, aby wnosić radość w życie wielu dzieci, a nie jednego właściciela.

Woom tworzy produkty o wyjątkowej jakości, które dostarczają klientom niezapomnianych wrażeń. Ludzie, którzy przeżyją te magiczne chwile na rowerze w dzieciństwie, wyrosną na dorosłych, którzy będą regularnie jeździć na rowerze i staną się ambasadorami rewolucji w transporcie.

Rower woom – mały krok naprzód każdego dnia

Każdy rower woom to zrównoważony produkt, który ma potencjał, by uczynić świat odrobinę lepszym. Woom posiada wielopoziomowy proces mający na celu poprawę zrównoważonego rozwoju w każdym aspekcie produkcji.

Woom jest zaangażowany w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju określonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Marka jest w trakcie tworzenia nowych mocy montażowych i produkcyjnych w Unii Europejskiej. Jej celem jest, aby w najbliższej przyszłości produkcja dla Europy odbywała się w Europie. Ułatwi to zapewnienie najlepszych warunków pracy w zakładach dostawców, a jednocześnie skróci rasy transportowe i uczyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Jako wiodący producent rowerów, odzieży i akcesoriów rowerowych dla dzieci marka woom zobowiązuje się do prowadzenia firmy w sposób, który odzwierciedla zaangażowanie w odpowiedzialność etyczną, społeczną i środowiskową. Marka woom chce współpracować wyłącznie z dostawcami, którzy wprowadzą standardy zrównoważonego rozwoju na równi z woom.

Aby zapewnić, że wartości i zasady przenikają przez każdy etap łańcucha dostaw w firmie woom, we współpracy z zewnętrznymi ekspertami ds. społecznej odpowiedzialności biznesu stworzony został Kodeks Postępowania woom. Jest on oparty na dziesięciu zasadach inicjatywy ONZ Global Compact, konwencjach Międzynarodowej Organizacji Pracy, Konwencji ONZ o prawach dziecka oraz prawie obowiązującym w poszczególnych zakładach produkcyjnych.

We wszystkich obiektach należących do marki  woom stworzone zostało  środowisko, w którym celebruje się różnorodność i nie toleruje się żadnych form dyskryminacji – czy to ze względu na płeć, pochodzenie etniczne, religię czy orientację seksualną.

woom jest firmą przyjazną rodzinie, która oferuje swoim pracownikom bogate świadczenia. Zachęca również swoich  pracowników do dojeżdżania do pracy rowerem.